Для випускників

Шановні випускники!!!
Учні, які випускаються з навчального закладу під час карантину, зобов'язані виконати екзаменаційну письмову (творчу) роботу та надати її на розгляд екзаменаційної комісії за 3 доби до дня іспиту. Крім того Вам буде повідомлено про час, дату та форму проведення іспиту.
Методичні рекомендації до виконання письмових (творчих) екзаменаційних робіт та теми робіт вказані нижче. У разі необхідності консультація надається за тел. +380505377825 
Дякуємо за розуміння!!!

Загальні положення

Виконання письмової екзаменаційної роботи має велике значення у розвитку навиків самостійної творчої роботи учнів. Основне її завдання полягає у формуванні вмінь практичного застосування теоретичних знань, їх розширенні та поглибленні, а також вихованні здатності до самостійного прийняття технічних рішень і розробки заходів щодо організації їх виконання.
Письмова екзаменаційна робота з професії «Електрогазозварник» та «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», включає в себе такі предмети, як обладнання та технології зварювальних робіт, спецтехнологію і охоплює питання розрахунку і вибору матеріалу, розрахунку з’єднань, розробки послідовності виготовлення виробів, вибору обладнання, інструментів і пристроїв тощо.
Письмова екзаменаційна робота складається з розрахунково-пояснювальної записки та графічної частини. Розрахунково-пояснювальна записка включає:
1.     Вступ.
2.     Розрахунково-конструктивний розділ.
3.     Технологічний розділ.
4.     Висновки.
Крім того, на початку роботи слід розмістити зміст, а в кінці – список використаної літератури.
Текст розрахунково-пояснювальної записки має бути написаний лише з одного боку стандартних аркушів (210х297 мм), чітко і охайно, але оптимальний варіант – друкований текст.
Текст роботи складається з окремих розділів. Кожен розділ починається з нового аркуша і нумерується. Після слова «Розділ» ставиться відповідний номер, крапка не ставиться. Далі з нового рядка записується назва розділу. Відстань між назвою і текстом – 3-4 інтервали. Підрозділи нумеруються в межах розділу. Номер підрозділу складається з номеру розділу і порядкового номеру підрозділу. Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи береги: праворуч - 25мм,  ліворуч – 10мм, зверху і знизу – 20 мм. Сторінки роботи нумерують в правому верхньому куті або посередині аркуша без крапки. Титульний аркуш і бланк завдання не нумерують. Ілюстрації (фото, ескізи, схеми, графіки, таблиці…) подають в роботі після тексту, де вони були згадані в перше, або ж на наступній сторінці і позначають – рис. 1, рис. 2 … . Об’єм текстової частини розрахунково-пояснювальної записки має складати: друкований текст – 25-30 сторінок, рукописний – 35-38 сторінок.

Вступ

У вступі розкривається роль процесу зварювання сьогодні та його основні моменти розвитку, як галузі. Описується продукція отримана за допомогою зварювання. Слід звернути увагу на метал, як будівельний матеріал, його особливості, переваги і недоліки. Розглянути соціальну значимість професій, взаємозв’язок  з іншими професіями.
В заключній частині вступу має бути відображено переваги процесу зварювання, призначення виробів, технологія виготовлення яких розглядається. А також описується значення цих виробів в житті та побуті людини.

Розрахунково – конструктивний розділ

Даний розділ включає два підрозділи:
1.    Типізація виробу – розглядається виріб вцілому, його конструкція, експлуатаційні характеристики, типи  зєднань та їх розрахунок, спосіб застосування.
2.    Розрахунок витрат матеріалу – розраховуються витрати матеріалу на виготовлення даного виробу, враховуючи припуски  на подальшу обробку.
Під час розробки  конструкції виробу особливу увагу слід звернути на технологічність конструкції і економні витрати матеріалу.
В конструкції будь-якого виробу слід прагнути до найменшого числа типів і розмірів деталей і зєднань.
Конструкція виробів у письмовій екзаменаційній роботі має бути представлена у вигляді  складальних креслень про які більш детально йтиметься нижче.

Технологічний розділ

Виготовлення виробу слід проектувати з використанням найновіших прогресивних методів і техніки.
Послідовність операцій механічної обробки заготовок деталей і вузлів має відповідати умовам точного базування. Обладнання слід обирати найбільш продуктивне.
Розробку технологічного процесу починають із складання технологічних карт. Правильно складені технологічні карти дають чітке уявлення про весь процес виготовлення виробу.
Розділ складається з таких підрозділів

1.Вибір матеріалу – описується вибір матеріалів відповідно до таких критеріїв: габаритні розміри конструктивних елементів виробу, тип подальшого опорядження, якість матеріалу.
         Ескізно показується приблизна схема попереднього розмічання вихідного матеріалу.

2. Виготовлення заготовокв підрозділі описується даний процес, починаючи від розрізання матеріалу на заготовки і до обробки їх в розмір. Слід звернути увагу  на те, які верстати використовуються під час виконання цих операцій, як правильно базувати заготовки на кожному з верстатів, яких правил роботи слід дотримуватись.

3. Розмічання в даному підрозділі розкривається значимість процесу розмічання технологічної операції, характеризується розміточний і вимірювальний інструмент та безпосередньо описується послідовність нанесення розміточних ліній на заготовки відповідно до креслень. Підрозділ ілюструється ескізами, на яких показано послідовність нанесення розмітки на кожну із заготовок.

4. Профільна обробкарозкривається послідовність обробки кожної із заготовок з метою утворення необхідного профілю. Детально описується, які використовуються верстати, інструменти і пристрої  для виконання кожної окремої операції. Текст ілюструється поопераційними ескізами.

5. Збирання виробув підрозділі слід вказати, яка послідовність збирання виробу, звернути увагу на призначення і особливість попереднього збирання.       Детально розглянути  процес підготовки поверхні виробу до опорядження, в залежності від обраного типу опорядження. Назвати критерії, за якими оцінюється якість виготовлення виробу.

6. Опорядження – назвати  сучасні способи опорядження металу і коротко їх охарактеризувати. Детально описати процес опорядження, який використовується для даного конкретного виробу.

7. Охорона праці під час роботи – вказати  основні правила охорони праці, яких слід дотримуватись при роботі з ручним та механізованим інструментом, який використовується під час виготовлення виробу.

8. Вдосконалення технологічного процесу – в підрозділі вказують пропозиції, які б дозволили покращити виготовлення виробу:
             - розробка пристроїв, які підвищують продуктивність праці;
             - заміна ручних способів механізованими;
             - зменшення витрат часу на виготовлення допоміжних операцій;
             - вдосконалення  організації робочого часу;
             - використання спеціалізованого інструменту;
             - модернізація обладнання;
             - вдосконалення режимів роботи та ін.

Висновки
        
 В цій частині письмової екзаменаційної роботи учень підводить підсумки виконаної роботи, вказує з якими труднощами можливо доведеться зіткнутися під час виконання даного технологічного процесу. Називає дефекти, які  можуть виникнути під час роботи, причини їх виникнення та способи попередження. Учень вказує позитивні і негативні сторони технологічного процесу, способи вдосконалення.

Графічна частина
        
     Конструкція виробу має бути представлена в письмовій екзаменаційній роботі у вигляді складальних креслень виробу, виконання в масштабі 1:1, 1:2,5 та 1:5, які містять загальний вигляд і всі необхідні розміри, що повністю виявляють конструкцію та архітектурно-художній вигляд виробу.
         Складальні креслення повинні містити нумерацію і специфікацію всіх деталей. Якщо на кресленні недостатньо місця, допустимо специфікацію виконувати окремо на аркуші формату А4 (210х297 мм), рис.1

Рис. 1. Специфікація (а) і основний напис до специфікації (б)

         Робочі креслення деталей і вузлів зображують на окремих аркушах в масштабі 1:1, 1:2,5, 1:5. Для особливо складних виробів частина деталей може бути дана ескізно в технологічних картах.
         На основі складальних креслень розробляють технологічні карти, в яких вказують послідовність операцій технологічного процесу, креслять поопераційні ескізи і зазначають інструмент, що використовують для виконання відповідних операцій. На поопераційних ескізах показують вигляд заготовки після виконання відповідної операції.
         Креслення виконують олівцем, відповідно до стандартів ЄСКД. Форма основного напису додається, рис.2.
Рис. 2. Основний напис до робочого креслення деталей.

Загальні рекомендації до виконання творчих робіт
         
     У якості завдання, яке буде надано для захисту перед кваліфікаційною комісією, може бути творче – у вигляді самостійної розробки і виготовлення оригінальних виробів, відповідно до професії, або розробки і виготовлення демонстративного наочного засобу, макету чи експозиційного експонату.
         У цьому випадку випускник не виконує графічну частину письмової екзаменаційної роботи і розрахунково-конструктивний розділ пояснювальної записки.
         Конкретні вимоги до виконання творчого завдання учень отримує від консультанта, який і рецензує завдання з відміткою на першому аркуші письмової екзаменаційної роботи.
         Крім того, до творчої роботи повинна бути виконана описова частина, яка має не меті пояснити призначення, спосіб та процес виготовлення творчої роботи.
На початку описової частини слід розмістити зміст, а в кінці – список використаної літератури.
Текст описової частини має бути написаний лише з одного боку стандартних аркушів А4 (210х297 мм), чітко і охайно, бажано – друкований текст. Сторінки роботи нумерують в правому верхньому куті або посередині аркуша без крапки. Титульний аркуш і бланк завдання, які заповнюються консультантом, не нумерують. Фото, ескізи, схеми, графіки, таблиці та ін. подають безпосередньо в самій роботі або після тексту. Об’єм описової частини має складати: друкований текст – 10 сторінок, рукописний – 15 сторінок.
Контроль за створенням описової частини до творчої екзаменаційної роботи здійснює викладач спеціальних дисциплін відповідного профілю.


         Перелік тем творчих завдань складається викладачем у співпраці з майстрами виробничого навчання і затверджується заступником директора з навчально-виробничої роботи та головою циклової комісії відповідного профілю для кожної випускної групи.

Перелік
письмових екзаменаційних робіт
до державної кваліфікаційної атестації

  1. Технологія виготовлення урни для сміття розмір: 250х400 мм.
  2. Технологія виготовлення підставки під квіти розмір: 1000х200 мм.
  3. Технологія виготовлення регістру опалення розмір: 1500х400 мм.
  4. Технологія виготовлення металевої драбини розмір: 2000х400 мм проф. труба 25х25 мм та 20х20 мм.
  5. Технологія виготовлення мангалу розмір: 300х600х800 мм.
  6. Технологія виготовлення ящика під сипучі речовини.
  7. Технологія виготовлення підставки під двигун.
  8. Технологія виготовлення стелажу: 2000х2000 мм.
  9. Технологія виготовлення велосипедної стоянки розмір: 1200х800х600 мм.
  10. Технологія виготовлення рами для автомобільного причепа: 2500х1500 мм.
  11. Технологія виготовлення металевого декоративного ящика під квіти 1000х300 мм.
  12. Технологія виготовлення декоративної полички на стіну 1000х300 мм.
  13. Технологія виготовлення металевої гойдалки.
  14. Технологія виготовлення підставки під дрова 500х500 мм.
  15. Технологія виготовлення кімнатного тренажеру.
  16. Технологія виготовлення декоративної садової арки. 1000х2300 мм.
  17. Технологія виготовлення металевих перил на сходи розмір: 800х3000 мм

                       Перелік тем творчих екзаменаційних робіт до державної кваліфікаційної атестації


  1.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Види зварних з’єднань».
  2.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Основні види внутрішніх та зовнішніх дефектів, причини їх виникнення».
  3.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Газове обладнання для зварювання».
  4.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Види зварних швів по положенню в просторі».
  5.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Ацетиленовий генератор».
  6.       Виготовлення плаката 1000х600 мм «Способи газового зварювання».
  7.      Виготовлення стенда 850х600 мм «Інструмент електрозварника».
  8.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Деформації та напруги при зварюванні».
  9.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Зварювальна дуга».
  10.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Будова зварного шва».
  11.      Виготовлення стенда 850х600 мм «Класифікація зварювальних дуг за підключенням».
  12.      Виготовлення плаката 1000х600 мм «Запобіжні затвори».
  13.      Виготовлення апарату для електричного зварювання проводів електромереж. (2 чоловіки).
  14. Виготовлення стенда 800х600 мм «Види металопрокату».
  15. Виготовлення стенда 850х600 мм «Марки електродів».
  16. Виготовлення макета «Зварювальний трансформатор».
  17. Виготовлення плаката 1000х600 мм «Умовне позначення зварних швів».
  18. Виготовлення стенда 850х600 мм «Основні види зварних з’єднань труб».


                                ТИТУЛЬНА СТОРІНКА ПИСЬМОВОЇ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОЇ РОБОТИ                                                                                                  

                                                                                                            «ЗАТВЕРДЖУЮ»

                                                                                                          Заступник директора з НВР
                                                                                                          ______________ Наталія МИГУН
                                                                                                          «___»  ________ 2020 р.


Департамент освіти і науки
Сумської облдержадміністрації
Державний професійно-технічний навчальний заклад
 “Шосткинське вище професійне училище

Письмова екзаменаційна робота

   Тема: ___________________________________________________________
   ________________________________________________________________
   _________________________________________________________________


Випускник ________________________________________________________
Група № __________________________________________________________
Професія __________________________________________________________
Майстер виробничого навчання _____________________________________

Консультанти:

З технічного креслення ____________

З технології   _____________________

Рецензія __________________________________________________________
   _________________________________________________________________
   __________________________________________________________________
   __________________________________________________________________
   __________________________________________________________________
   __________________________________________________________________
   __________________________________________________________________
   __________________________________________________________________

Робота допущена до захисту з оцінкою _______________________________

Викладач технології зварювальних робіт _____________________________





м. Шостка 20__р.
(сторінка №1)

Завдання

письмової екзаменаційної роботи

учня групи № ____по спеціальності_______________________________

__________________________________________________________
(прізвище та імя учня)


План-завдання

Пояснювальна записка

Вступ.
Розділ І. Розрахунково-конструктивний.
1.1 Типізація виробу.
Розділ ІІ. Технологічний.
                2.1 Вибір матеріалу.
                2.2 Виготовлення заготовок.
                2.3 Розмічання.
                2.4 Виготовлення деталей виробу.
                2.5 Збирання виробу.
                2.6 Опорядження виробу.
                2.7 Охорона праці під час виготовлення виробу.
                2.8 Пропозиції до вдосконалення технологічного процесу.
Використана література.

Графічна частина

1.         Технологічна картка виготовлення виробу.
2.         Складальне креслення виробу.
3.         Робочі креслення окремих деталей виробу.







Завдання отримав «_____» ____________________ 20___р. _______________
                                                                                                      (підпис учня)

Термін виконання роботи «_____» ___________________ 20___р.

                                               (сторінка №2)


  ТИТУЛЬНА СТОРІНКА ТВОРЧОЇ ЕКЗАМЕНАЦІЙНОЇ РОБОТИ

ЗАТВЕРДЖУЮ
Заст. директора з НВР
__________ Наталія МИГУН
____________20___р.


Департамент освіти і науки
Сумської облдержадміністрації
Державний професійно-технічний навчальний заклад
 “Шосткинське вище професійне училище


Творча екзаменаційна робота


Тема _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________

Випускник____________________________________________
Група_____________________________________________
Професія____________________________________________
Майстер в/н______________________________________________________

Консультанти:

З охорони праці                       __________________

             З технології                                __________________
Рецензія_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Робота допущена до захисту з оцінкою ______________________

Викладач __________________________________________________
                                                                             


м. Шостка, 2020 р.
(сторінка №1)

ЗАВДАННЯ

на творчу екзаменаційну роботу учня


групи № _____ по спеціальності _____________________________                          
                                   ________________________                                                                     
____________________________________________________________________
(прізвище, ім’я)


План-завдання

Пояснювальна записка

      Вступ
1. ___________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________
4. Охорона праці при виконанні робіт:____________________________________
    ___________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________
      Використана література


Методичні вказівки до виконання творчої екзаменаційної роботи:

1. Текст всіх розділів записки супроводжується схемами, малюнками, фотографіями, які розміщуються по ходу написання.
2. Пояснювальна записка виконується від руки або на комп’ютері на одній стороні аркуша А4 в папці з файлами.
3. До переписування начисто розділи повинні бути перевірені і завізовані викладачем спецтехнології і консультантами.
4.      В кінці роботи поміщають список літератури, яку використовували.
5. На останній сторінці тексту роботи ставиться підпис випускника і дата закінчення роботи.


Завдання видано____________________________________
(дата)
Термін виконання роботи ____________________________
(дата)
Викладач__________________________ / ______________ /
                                                                                                                   
Завдання отримав __________________________________

(підпис і дата)

(сторінка №2)

Немає коментарів:

Дописати коментар